מטרידים אותך? זה מטריד אותנו!

 

אוניברסיטת תל אביב נוקטת מדיניות של אפס-סובלנות כלפי כל גילוי של הטרדה מינית או של התנכלות על רקע מיני. אנו מקפידים על קביעת נהלים ברורים, על פרסומם ברחבי הקמפוס, על פרסום כתובת לפניות ועוד. 

מחויבות האוניברסיטה לשמירה על ערכים של כבוד הדדי והגינות בקמפוס באה לידי ביטוי גם בהנגשת הנושא של מניעת הטרדה מינית והגברת המודעות לחוק לכל באי האוניברסיטה. זאת נעשה בין היתר באמצעות לומדה יעודית. הנהלת האוניברסיטה קבעה כי למידת הנושא באמצעות הלומדה וסיומה בהצלחה הם מטלת חובה אחת לשנה לכלל הסגל,הסטודנטים והסטודנטיות. 

תלמיד/ה או עובד/ת שהוטרדו מינית או שנוצלו לרעה על רקע מיני במסגרת האוניברסיטה או הפעילות שלה מוזמנות ומוזמנים לפנות לנציבות למניעת הטרדה מינית, פרופ' תמר ברוש או ד"ר נעמה שפטלוביץ.

 

על פי החוק למניעת הטרדה מינית, התשנ"ח- 1998, הטרדה מינית היא:

  • סחיטת אדם לביצוע מעשה בעל אופי מיני

  • מעשה מגונה

  • הצעות חוזרות בעלות אופי מיני, אף שהאדם שאליו מופנות ההצעות הראה שאינו מעוניין בהן. ואולם, אין צורך להראות אי הסכמה במקרים אלו: ניצול של יחסי מרות, תלות או חינוך, לרבות ניצול של יחסי מרצה/מתרגל - סטודנט

  • התייחסויות חוזרות למיניותו של אדם, אף שהאדם שאליו מופנות ההתייחסויות הראה שאינו מעוניין בהן

  • התייחסות מבזה או משפילה למינו, מיניותו, לרבות נטייתו המינית של אדם, בין אם הראה שהדבר מפריע לו ובין אם לאו

  • פרסום תצלום, סרט או הקלטה של אדם, המתמקד במיניותו, בנסיבות שבהן הפרסום עלול להשפיל את האדם או לבזותו, ולא ניתנה הסכמתו לפרסום

     

החוק למניעת הטרדה מינית, תשנ"ח 1998

 

הנוסח המלא של התקנון השלם למניעת הטרדה מינית ניתן למצוא כאן

 

Regulations for Prevention of Sexual Harassment  English Version

 

נוהל איסור קיום יחסים אינטימיים במסגרת יחסי מרות ניתן למצוא כאן.

Prohibition of intimate relations in the context of an authority relationship English Version

 

يمكن الاطلاع على إجراءات حظر العلاقات الحميمة في إطار علاقات السلطة هنا

 

 

 

פרופ' אילנה אלי

יועצת הנשיא להוגנות מגדרית

פרופ' אילנה אלי, בוגרת הפקולטה לרפואת שיניים בהדסה ירושלים, הצטרפה לסגל אוניברסיטת תל אביב בשנת 1978 ומאז שימשה וממשיכה לשמש בתפקידים רבים באוניברסיטה וכן במסגרות לאומיות ובינלאומיות.

 

פרופ' אלי היא מומחיות בשיקום הפה ופרופסור מן המנין בבית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת תל אביב. בין תפקידיה הרבים שמשה פרופ' אלי כראש המחלקה לאוקלוזיה ומדעי ההתנהגות בבית הספר, כיו"ר ועדת הוראה של בית הספר וחברת הנהלת בית הספר במהלך שנים ארוכות. בשנת 2010 מונתה פרופ' אלי לשמש בתפקיד ראש בית הספר לרפואת שיניים, תפקיד אותו מלאה עד שנת 2014.

 

תחום התמחותה המחקרי והקליני של פרופ' אלי הוא מחקר וטיפול בהיבטים פסיכולוגיים והתנהגותיים הקשורים לטיפול דנטאלי. פרופ' אלי הנה בעלת הרשאה לטיפול, הוראה ומחקר מדעי של היפנוזה רפואית וקלינית ומשמשת מזה שנים ארוכות חברת הועדה המיעצת לשר הבריאות בנושא זה.

 

בנוסף להוראה ארוכות שנים של סטודנטים לרפואת שיניים, הדרכת עשרות סטודנטים בביצוע עבודות המחקר שלהם, פרופ' אלי לימדה וממשיכה ללמד את תחום ההיפנוזה ויישומיה הטיפוליים לרופאים, רופאי שיניים ופסיכולוגים. נושאי מחקריה  העכשוויים של פרופ' אלי מתרכזים בהיבטים פסיכולוגיים של כאב חריף וכאב כרוני ברפואת שיניים והיא משמשת כעורכת מדעית בעיתון המרכזי בעולם בתחום הכאב האורו-פציאלי JOURNAL OF OROFACIAL PAIN.

 

במהלך עבודתה האקדמית פרסמה פרופ' אלי למעלה מ-100 מאמרים במיטב הספרות המקצועית הבינלאומית והרצתה בעשרות כנסים מקצועיים ובאוניברסיטאות רבות ברחבי העולם. 

 

ספרה Oral Psychophysiology: Stress, Pain and Behavior in Dental Care, שפורסם בארה"ב, משמש עד היום כספר לימוד מוביל להוראת תחום זה בבתי ספר מובילים לרפואת שיניים ברחבי העולם.

 

יצירת קשר בדוא"ל: genderequity@tauex.tau.ac.il
 

נשים בקמפוס

אוניברסיטת תל-אביב חותרת לשוויון מגדרי אמיתי ולמיצוי ההון האנושי בתוכה

משפחה בקמפוס

המעון לגיל הרך לילדי משפחות הסגל בקמפוס אוניברסיטת תל-אביב

קמפוס בטוח

אוניברסיטת תל-אביב שואפת להיות סביבת לימודים, מחקר ועבודה מכבדת, בטוחה ומיטבית
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>