דבר סגנית הנשיא לשוויון, מגוון וקהילה

הנציבות פועלת לקידום מדיניות, תכניות ופעילויות בנושא השוויון והמגוון ברחבי הקמפוס, ולהגברת תחושת השייכות של כל קבוצות האוכלוסיה למוסד

פרופ' נטע זיו, סגנית הנשיא לשוויון, מגוון וקהילה

הנציבות לשוויון ומגוון החלה לפעול באוניברסיטת תל אביב בסמסטר א' תשפ"ב (2021). הנציבות כפופה ומדווחת ישירות לנשיא האוניברסיטה. הנציבות פועלת לקידום מדיניות, תכניות ופעילויות בנושא השוויון והמגוון ברחבי הקמפוס, ולהגברת תחושת השייכות של כל קבוצות האוכלוסיה למוסד.

 

הנציבות מרכזת את כלל תחומי המגוון והשוויון באוניברסיטת  תל אביב, ובכלל זה מגדר, ערבים, דור ראשון לאקדמיה, א.נשים עם מוגבלות, מזרחים, קהילת הלהט"ב, יוצאי אתיופיה, פריפריה וחרדים.  הנציבות פועלת לקידום השוויון והמגוון בקרב הסגל האקדמי, הסגל המינהלי והסטודנטים.

 

הקמת הנציבות מבטאת את ההכרה, שכדי למלא את ייעודיה: התמודדות עם בעיות חברתיות מורכבות, השגת פריצת דרך מדעית, הגעה לשיאים של ביטוי אומנותי – על האוניברסיטה לשלב מגוון רחב של רעיונות וידע, גישות, נקודות מבט, והתנסויות. 

 

 

קמפוס מגוון מייצר הזדמנויות להיכרות ושיתוף בין סטודנטים.ות וחברי.ות הסגל מרקעים שונים

 

הקמת הנציבות מבטאת גם את המחוייבות החברתית והציבורית של אוניברסיטת תל אביב לערכים אלו, בהיותה חלק בלתי נפרד מהחברה בישראל. כחלק מ"אזרחותה המוסדית" על האוניברסיטה להנגיש באופן שוויוני את משאביה החומריים, העיוניים והרוחניים לכל חלקי האוכלוסיה.

 

קמפוס מגוון מייצר הזדמנויות להיכרות ושיתוף בין סטודנטים.ות וחברי.ות הסגל מרקעים שונים, מגביר את הסובלנות למגוון רחב של נקודות מבט, ומכין את הסטודנטים והסטודנטיות, דור העתיד, לאזרחות ומנהיגות טובים יותר בחברה דמוקרטית, השואפת לייצר מרחבי חיים משותפים ושוויוניים. 

 

אני קוראת לכם לפנות אלינו בכל ענין רלבנטי, לטובת קמפוס שוויוני, מגוון ומכיל, המאפשר השתתפות לכל אחד ואחת מכם. 


שלכן.ם
נטע זיו
 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>