זכויות לחברות סגל יולדות

אוניברסיטת תל אביב פועלת בכדי להיות מקום עבודה ידידותי להורות ולמשפחה. הסדרת זכויותיהן של חברות הסגל היולדות הוא נדבך חשוב בנושא זה.

'חברת סגל יולדת' הכוונה היא לחבר/ת סגל שנמצא/ת בחופשת לידה, בין אם לאחר לידה, אימוץ, הליך פונדקאות. בנוגע לחבר סגל – הכוונה לחבר סגל שמימש את חופשת הלידה, או חלקה, לפי הקבוע בחוק.

מסמך זה מייצר קווי מתאר לפתרון קשיים ארגוניים הנוצרים עקב יציאה של חברות וחברי סגל לחופשת לידה.

1. חובות הוראה – חברת סגל יולדת לא תידרש לפצות את המערכת ע"י הוראה בהיקף גדול מן הרגיל בתקופה שלפני או אחרי חופשת הלידה. בפרט, לא יצופה ממנה ללמד יותר מן הנהוג ביחידתה לפני יציאתה לחופשת לידה או לאחר חזרתה, לא בסמסטר בו חלה הלידה ולא בסמסטר אחר.

2. מציאת חלופות - אחריות למציאת חלופות לגבי החובות הנדרשות מחברת הסגל הנמצאת בחופשת לידה מוטלת על ראש.ת החוג. הנושא יטופל מבעוד מועד בשיתוף עם חברת הסגל על מנת לצמצם את הפגיעה בפעילות הסדירה של החוג .

3. אדמיניסטרציה - חברת סגל בחופשת לידה לא תישא בחובות אדמיניסטרטיביים.

4. הנחיית סטודנטים לתארים מתקדמים - יש לקבוע פגישות של הוועדות המלוות, שאינן דחופות והכרחיות, לאחר סיום חופשת הלידה של חברת הסגל.

5. החוג מתבקש להימנע מלבקש מחברת סגל ללמד קורס חדש בסמסטר שמיד שלאחר שובה מחופשת הלידה וזאת כדי למנוע מצב שבו ההכנה הנדרשת לקורס חדש מתבצעת למעשה בזמן חופשת הלידה.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>